МВР ноќва апсеше дилери на кокаин и марихуана

Во повеќе полициски акции во текот на ноќва се апсеа лица кај кои полициски службеници пронашле кокаин и марихуана, информира МВР во дневниот билтен.

-На 13.11.2019 во 00.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Партение Зографски“  го лишиле од слобода В.С.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана, Исто така, на бул.„Трета Македонска Бригада“ го лишиле од слобода А.Н.(26) од Скопје за поседување марихуана.

Полициски службеници од СВР Скопје синоќа во подрачјето на населба Карпош го лишиле од слобода В.Ш.(23) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

По документирање на овие случаи, против нив МВР ќе поднесе соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Санкционирани 478 лица за неносење заштитна маска

Прочитај повеќе

Тетовчанец паднал од скеле и починал на лице место

Слободен печат

Со гола жица крадел струја од бандера

Слободен печат

Маж и жена влегле во дворот на сосетката и ја нападнале

Слободен печат

Кривична против 18-годишно момче кај кого полицијата пронајде марихуана

Слободен печат

Скопјанец малтретиран во паркот во Гази Баба и во неговиот стан за долг од 4 илјади евра

Слободен печат

Две лица без дозволи поставувале банери од политички партии во Ѓорче II

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Потешко повреден работник на изградба на објект во Аеродром

Слободен печат

Се удави човек во Охридско Езерo

Слободен печат

Казни за 29 граѓани и две фирми од Струмица

Горан Наумовски

Скопјанка се повредила во градски автобус

Малолетници се судриле со велосипеди на патот Велес-Градско

Охриѓанец паднал во провалија