МВР ја пронајде жената која тепаше дете во игротека (ВИДЕО)

Македонската јавност е згрозена од видео снимка која се појави денес на социјалните мрежи. На видеото се гледа како жена тепа мало дете во игротека. За Телевизија Сител, сопственикот на игротеката вели дека случајот е пријавен во МВР, а полицијата ја пронајде жената.

Денеска околу 15:57 часот А.М.,  сопственик на  угостителски објект пријави  дека утрово околу 11:00 часот при проверка на безбедносните камери на угостителскиот објект, забележал како НН женско лице во игротеката физички малтретира дете.

Известен е Центарот за социјални работи и се преземаат мерки за расчистување на случајот. По пријавата полицијата утврди дека станува збор за негователка која била ангажирана да го чува детето.

Лицето е приведено и известен е јавен обвинител за натамошна постапка.

Прочитајте и...  Мета: Во С. Македонија има клима на безбедност и демократија, благодарение на зрелоста на политичкото лидерство

Од игротеката апелираат за помош, како и надлежните органи да преземат мерки за овој немил настан, а жената да биде соодветно казнета.

– Бевме сведоци на случај каде жена малтретира мало дете. Случајот е пријавен во полиција, тоа што е објавено на нашата страна е само дел од видеото. Имаме петминутно видео, но незнаеме дали жената е мајка, негувателка, дали е во некакво крвно сродство. На видеото се гледа како детето се гуши, жената го носи под едниот од реквизитите- бродот, но тоа не се гледа на снимката, меѓутоа целото видео е предадено на полицијата, велат од игротеката за ТВ Сител.

Игротеката „Дежа ву“ во трговскиот центар Капитол, на социјалната мрежа „Фејсбук“ сподели видео од нивната безбедносна камера, на кое се гледа како три дечиња си играат, а жената зема едно дете од нив и го тресе, му удира шлаканици, па го фрла на стол.

Прочитајте и...  Независниот Синдикат на Управа за водење на матични книги бара заштитна опрема

Прочитај повеќе

Анкета: Медиумските работници со плата далеку под просекот

Слободен печат

Меркел: После оваа криза, картите сигурно повторно ќе бидат измешани

Слободен печат

Дрекслмајер: Тројцата заразени работници од Ковид-19 не се поврзани меѓу себе

Слободен печат

Бајден: Трамп се грижи само за берзите додека економијата „тоне“

Слободен печат

На скопскиот аеродром приведен гостиварец за закани упатени кон владин функционер

Слободен печат

Глобалната понуда на нафта на најниско ниво за десет години

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Зголемена популарноста на естетската хирургија на лицето за време на пандемијата

Слободен печат

АВАЈА: Предводникот на коалицијата „Можеме” Заев вети видливи промени за ромската заедница

Слободен печат

Во ,,8 Септември” четворица симнати од респиратор, а петмина од контролирана вентилација

Кинеската авиоиндустрија во вториот квартал бележи пад од речиси 5 милијарди долари

Слободен печат

Активистката Велковска: Предизборната кампања завршува, а никој не ги спомна бездомните животни (ВИДЕО)

Слободен печат

„Катимерини”: Изборите ќе покажат дали С. Македонија ќе продолжи по евроатланскиот пат или ќе се врати кон неизвесноста

Слободен печат