-2 C
Скопје

МВР изрече 306 казни за неносење маска

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 306 прекршоци, соопшти МВР.
Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.
Прочитајте и...  Затворен угостителски објект во Кичево поради непочитување на протоколите за работа

Поврзани вести

Скандалозно однесување на пратеник на Граничен премин: Никаде не чекам ред, нема ни тука!

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Кичево поради непочитување на протоколите за работа

Слободен печат

Приведени двајца Британци поради фалсификувани негативни ПЦР тестови

Слободен печат

Уапсен гостиварец кој превезувал четири мигранти

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Црешево, шест лица се приведени

Слободен печат

Тешка сообраќајна несреќа на Пониква: Едно лице загина, две се потешко повредени

Слободен печат

Остави Коментар