Музиката сепак познава граници: Вдовицата на Оливер Драгоевиќ откри зошто тој не сакал 27 години да пее во Србија (ВИДЕО)

За разлика од неговите колеги кои без проблем пејат во Србија, покојниот Оливер Драгоевиќ имаше изјавено дека никогаш нема да пее во Србија, а сега неговата вдовица Весна откри зошто донел таква одлука.

Оливер не пеел во Србија никогаш после 1991 година. Весна ја раскажа приказната поврзана со нејзиното семејство и една реченица која Оливер ја изговорил во врска со тоа.

Фото: Јутрањи.хр

– Никогаш не кажал нешто грубо. Тој беше таков, се држеше до зборот во многу ситуации, не само за тоа. Кога започна војната, мајка ми, татко и сестра ми дојдоа тука во Сплит. Видовме како горат бродови, тука беше и бродот од 10 метри на мојот татко кој започна да ги гради кога започнав во основно училиште. Се викаше „Копакабана“. Татко ми виде дека гори бродот и не престана да плаче – рекла Весна во една емисија и додала:

Прочитајте и...  Дачиќ и амбасадорот на САД разочарани од Приштина со водедувањето на новите реципрочни мерки

– Оливер тогаш му кажа да не се нервира. Му рече: „Јас таму многу работев, бев милион пати, ако ви е утеха, јас веќе никогаш нема да пејам таму“. Тоа е единствена реченица која ја кажа во врска со тоа. Ништо немаше против тој, доаѓаа Срби во Сараево, Тузла…

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат