Музика низ “Слика” – Нов звук во етерот (ВИДЕО)

Во денови кога сме затворени во своите домови, музичарите се секогаш тука да ни го направат денот. Овој пат станува збор за нешто навистина ново, проект кој обединува повеќе музичари, а идејата е на Нино Спиркоски.

Се работи за нов музички проект кој е насловен Lines Define или како што вели Нино Спиркоски креаторот: “Наместо секој од нас да се затвори и да работи само на својот жанр, овој проект е всушност комбинацијата на различни стилови, жанрови и музичари со нивниот индивидуален израз.”

Токму првата соработка која го крши мразот на овој проект е “Слика”. Во истата, вокал е Матеј Петров кој го има напишано и текстот. Музиката е дело на Нино Спиркоски , а во аранжманот се придружуваат и Матеј Петров, Виктор Николовски и Емил Спиркоски.

Прочитајте и...  Легендарната серија „Секогаш е сончево во Филаделфија“ ќе ја посвети новата 15-та сезона на коронавирусот! (ВИДЕО)

За видеото се погрижи Бобан Костовски, а за уметничкиот дел се погрижи Ана Јовановска.

Во прилог видео записот:

Прочитај повеќе

Трик од искусните: Како да ја сочувате свежината на лебот

Слободен печат

Теорија на заговор: Хари не е таткото на детето на Меган?

Слободен печат

Авторката на „Хари Потер“ објави нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Слободен печат

Одлична идеја за денешниот ручек – Пилешко во сос од павлака (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Бочели: Целото мое семејство имаше коронавирус, тоа беше ужасно – ние имавме среќа!

Слободен печат

Се избричил првпат по 10 години, неговата сопруга шокирана! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Маја, Адријана, Билјана и Весна, жени со јасна визија  

Ј.К.Д

Едноставен трик со кој јагодите нема да ви скапуваат

Слободен печат

Сензационално откритие – Дете пронашло плоча стара 3.500 години

Слободен печат

Меган не сакала да го напуштат кралското семејство, тоа е масло на Хари

Слободен печат

Храната во конзерви трае долго, но мора да внимавате

Слободен печат

Хороскоп за 27 мај – Погледнете што ве очекува оваа среда

Слободен печат