Музичката дива е милионерка, а нејзиниот татко едвај врзува крај со крај - Слободен печат

Музичката дива е милионерка, а нејзиниот татко едвај врзува крај со крај

Ја напуштил кога имала само три години, а од кавгата во 2011 година ги заладија односите.

Богатството на британската пејачка Адел се проценува на речиси 140 милиони фунти, додека нејзиниот татко Марк Еванс работи како доставувач, пренесува „The Sun“.

Овие денови се појавија фотографии од нејзиниот татко кој доставува пакети и кој од својата ќерка не добива ниту едно пени.

Во позадина на оваа тажна ситуација е семејна кавга. Имено, таткото и ќерката се скарале во 2011 година, откако тој изјави дека Адел нема среќа со мажите бидејќи тој ја напуштил уште кога била дете.

Тогаш Адел одлучи да го прекине секој контакт со него. Еванс во интервју призна дека не би добар татко, бидејќи својата ќерка ја оставил кога таа имала само три години.

Прочитајте и...  Намирници со чија помош ќе се ослободите од наталожените масти во текот на зимата

Прочитај повеќе

Австралиската Ким Кардишијан е помеѓу најпопуларните фитнес блогерки на светот (ФОТО)

Слободен печат

Шерон Озборн ја смени фризурата по која беше впечатлива! (ФОТО)

Слободен печат

Мишел Обама сподели фотографија од нејзината матура! (ФОТО)

Слободен печат

Кои се најопасните сексуални пози?

Слободен печат

Рита Ора со провокативна фотографија ги покажа новите тетоважи (ФОТО)

Слободен печат

Ирина Шајк ги распамети мажите околу неа со своето играње! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

4 × оне =

Прочитај повеќе

Еден од омилените тајни агенти си пронајде нова професија (ФОТО)

Слободен печат

Џастин Тимберлејк проговори за траумите кои ги доживеа на почетокот од кариерата (ВИДЕО)

Слободен печат

Оливија Кулпо изгледа беспрекорно во трендот што ќе доминира летово! (ФОТО)

Слободен печат

Тито, Хитлер, Фројд и Сталин: Во иста година живееле во ист град!

Слободен печат

По 35 години решена мистеријата на плочата на Бајага, програмерите го дешифрираа записот (ВИДЕО)

Слободен печат

Хари и Меган својот син го одгледуваат како веган: Кралицата загрижена за здравјето на малиот Арчи

Слободен печат