Мурињо удри по Гвардиола: Ова ме нервира - Слободен печат

Мурињо удри по Гвардиола: Ова ме нервира

Екипата на Ливерпул во големото дерби во Премиер лигата со 3:1 го совлада Манчестер сити и направи голем исчекор кон шампионската титула. „Црвените“ по 12 кола има 34 бодови од можни 36, но што е поважно му избега на Манчестер сити за девет бодови.

По поразот менаџерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола се жалеше на судењето и ВАР-технологијата, тој смета дека неговиот тим е оштетен за дури два пенали. Гвардиола со однесувањето по натпреварот го налути Жозе Мурињо кој веднаш се јави со коментар.

– Мислам дека доволно зборувавме за судењето. Ова ме нервира. Што е доста, доста е. Натпреварот беше толку добар да е навистина штета за да се зборува за други работи. Манчестер сити е предобра екипа за една недела да плаче поради една спорна ситуацијата. Треба да се фокусираат на сопствената игра и да видат што можат да подобрат – рече Мурињо.

Прочитајте и...  Покрај Брајант, меѓу загинатите е и неговата ќерка Џиџи

Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Покрај Брајант и Џиџи загинаа уште седум лица во хеликоптерската несреќа

Слободен печат

Леброн во солзи поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат

Шекил шокиран од смртта на Брајант

Слободен печат

Кошаркарите не играа 24 секунди во чест на Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат

Фановите се собираат пред „Стејплс“ центарот, никој не верува што се случи

Слободен печат

Црната Мамба замина во легендите: Кој беше Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари во историјата

Зоран Спасоски

Остави Коментар

5 + 19 =

Прочитај повеќе

Покрај Брајант, меѓу загинатите е и неговата ќерка Џиџи

Слободен печат

Ѓоковиќ и Брајант беа големи пријатели, му помогна на тенисерот кога му беше најтешко

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Светот се простува од Брајант со емотивни пораки

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Фудбалерите ќе имаат огромна поддршка против Косово: Се обединија сите македонски навивачки групи

Слободен печат