Мурињо удри по Гвардиола: Ова ме нервира

Екипата на Ливерпул во големото дерби во Премиер лигата со 3:1 го совлада Манчестер сити и направи голем исчекор кон шампионската титула. „Црвените“ по 12 кола има 34 бодови од можни 36, но што е поважно му избега на Манчестер сити за девет бодови.

По поразот менаџерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола се жалеше на судењето и ВАР-технологијата, тој смета дека неговиот тим е оштетен за дури два пенали. Гвардиола со однесувањето по натпреварот го налути Жозе Мурињо кој веднаш се јави со коментар.

– Мислам дека доволно зборувавме за судењето. Ова ме нервира. Што е доста, доста е. Натпреварот беше толку добар да е навистина штета за да се зборува за други работи. Манчестер сити е предобра екипа за една недела да плаче поради една спорна ситуацијата. Треба да се фокусираат на сопствената игра и да видат што можат да подобрат – рече Мурињо.

Прочитајте и...  Игњатов и Омерагиќ го заменија Вардар со хрватскиот великан Хајдук

Прочитај повеќе

ЛШ: Лајпциг испишува историја, во полуфиналето „бикови“ против „светци“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победнички старт за Вардар: Охрид беше достоен ривал на европскиот шампион!

Слободен печат

И Андреску нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Прв триумф на Металург на ракометниот турнир во Струга

Слободен печат

Димитриевски: Во одлична состојба сум, наскоро се враќам со тимот!

Слободен печат

Погба е блиску до нов договор со Манчестер јунајтед

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонскиот голман Димитриевски позитивен на Ковид-19!

Слободен печат

Погледнете го најдобриот гол на сезоната во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мечевите во Лигата на нации ќе се играат на неутрален терен?

Слободен печат

Адетокумбо ја доби казната поради ударот со глава! (ВИДЕО)

Слободен печат

Игњатов и Омерагиќ го заменија Вардар со хрватскиот великан Хајдук

Слободен печат

Одобрена атлетската манифестација „Охрид трчаТ“

Слободен печат