Мурињо: Тотенхем никогаш нема да биде „крал“ на трансфер пазарот!

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, зборуваше за потенцијалот за „спарс” на трансфер пазарот.

– Јас сум во Тотенхем. Ја знам филозофијата на клубот, проектот, целите. Знам дека на пазарот за трансфери едноставно ќе реагираме на она што може да се случи. Доколку некој играч замине, треба да се прилагодиме на ова. Но, ние никогаш нема да станеме „кралеви“ на пазарот, да бара,е врвни играчи и да се бориме со клубови кои се подготвени со својата филозофија да купат фудбалери со цел остварување на важни амбиции.

Треба да дејствуваме разумно, креативно. Повторувам, ми се допаѓаат играчите што ги имам. Колку повеќе работам со нив, толку повеќе ги препознавам, толку повеќе ги разбирам нивните квалитети и нивните слабости – рече Мурињо.

Прочитајте и...  Сакам сопругите да им помогнат на моите играчи, да работат на завршницата

Уште еднаш посочи дека му е потребно време за да создаде игра која ќе им парира на поголемите клубови.

– Не во наредните денови. Но, во јануари-февруари ќе имаме уште малку време да се обидеме да ја подобриме екипата – додаде португалскиот стручњак.

Прочитај повеќе

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат

ХИТ ВИДЕО: На мачката и даде име по голманот на Јувентус и ја научи да брани (ВИДЕО)

Слободен печат

Бил Гејт пред два месеци го предупредил Рафа Надал за коронавирусот

Слободен печат

Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

Грбиќ: Ние луѓето сме вирус на планетата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Слободен печат

Драма во Белгија: Авиониот на Меси приземјен поради дефект

Слободен печат

Ванда Нара донесе одлука во името на Икарди и го шокира Интер

Слободен печат

Порака од УЕФА: Нема настап во Евро куповите ако не се завршат националните првенства

Слободен печат

Клоп летово си заминува од Ливерпул и се враќа во Германија?

Слободен печат

Лоренцо беше Мото ГП шампион, а немал возачка дозвола

Слободен печат