Мурињо пред три години во Скопје го водеше Манчестер јунајтед! (ВИДЕО)

Португалскиот менаџер повторно е во нашиот главен град, а причина е настапот на неговиот клуб Тотенхем во рамките од третото квалификациско коло во Лига Европа против Шкендија.

Дуелот е денеска од 20.00 часот на Националната арена „Тодор Проески“, а победникот ќе игра во плеј-офот каде што ќе се соочи со Ростов или Макаби Хаифа.

Жозе Мурињо и пред три години, поточно на 8 август 2017 година беше во Скопје, но како менаџер на Манчестер јунајтед.

Тогаш, Португалецот беше дел од спектаклот на УЕФА Суперкупот кога „црвените ѓаволи“ загубија од Реал Мадрид (2:1) предводен од францускиот стратег Зинедин Зидан.

На тој натпревар „кралевите“ водеа со головите на Касемиро и Иско, а единствениот стрелец екипата од „Олд Трафорд“ беше Лукаку.

Вистински европски тест за Шкендија,  тетовските „црвено-црни“ сонуваат сензација против Тотенхем

Прочитајте и...  Вујин: Ги анализиравме нашите грешки, желбата е да победиме во Полска!

Поврзани вести

ЛШ: Челси и Севиља во осминафиналето (ВИДЕО)

Слободен печат

И Адебајо ќе добие максимален договор

Слободен печат

Елмас и соиграчите во Наполи четири месеци не земале плата

Слободен печат

Се налутил бидејќи не седел на омиленото место во автобус и клубот го исфрли од тимот за ЛШ

Слободен печат

Планот на Фонт: Меси да остане, Гвардиола да дојде во Барселона

Слободен печат

ФОТО: Кошаркарите го одработија првиот тренинг во Талин

Слободен печат

Остави Коментар