Мурињо нема да троши многу во летниот преоден рок

Португалскиот менаџер на Тотенхем очекува да бидат пополнети две или три позиции во неговиот состав…

Менаџерот на Тотенхем ја отфрли можноста дека неговиот клуб ќе ангажира звучно име во претстојниот преоден рок.

И Жозе Мурињо е запознат со информациите дека неговата поранешна екипа Челси го договори Тимо Вернер, а беа обезбедени и услугите на Хаким Зијеш.

Имаме примери дека клубовите веќе прават важни потези, а до крајот на сезоната останаа уште девет кола. Не очекувам Тотенхем да потроши многу. Знаеме дека нема да бидеме во „иста лига“, во „ист свет“ како и клубовите кои функционираат поразлично од нас. Но, очекувам да направиме нешто на трансфер пазарот, да пополниме две или три позиции и на тој начин бидеме подобри колку што можеме – рече португалскиот менаџер.

Прочитајте и...  Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Моментно лондонскиот клуб е на осмата позиција во Премиер лигата со 41 бод, седум помалку од местата кои водат во Лигата на шампионите.

После паузата поради пандемијата на Ковид-19, играчите на Мурињо ќе го имаат првиот дуел денеска од 21.15 часот на домашен терен против Манчестер јунајтед.

Прочитај повеќе

Сензација на „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ со „полесен“ пат до финалето!

Слободен печат

Имаше шампионски амбиции во НБА лигата, но на крајот доби отказ!

Слободен печат

Тампа Беј по вторпат го освои Стенли купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат

Проблеми за Премиер лигата, десет случаи на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ансу Фати: Го живеам својот сон, играм со Меси

Слободен печат

Најдобриот косовски фудбалер ќе игра против Македонија, се опорави од коронавирусот

Слободен печат

„Граѓаните“ го известија Наполи дека се откажаа од Кулибали

Слободен печат

Ролан Гарос: Успешен старт на Надал и Серена Вилијамс

Слободен печат

Последен обид на Манчестер јунајтед да дојде до потписот со Џејдон Санчо

Слободен печат

Бартомеу наскоро си заминува од Барселона, верификувани потписите за негова смена

Слободен печат