Мурињо: Јас никогаш не губам, или победувам или учам

Жозе Мурињо по преземањето на Тоетнхем ја прероди екипата, триумфира на трите натпревари и ги врати насмевките и кај навивачите и кај фудбалерите. Утревечер Мурињо за прв пат се враќа на „Олд трафорд“ по отказот кој го доби минатиот декември.

Во дербито на 15. коло, Тотенхем му гостува на Манчестер јунајтед и ќе се обиде да ја продолжи кризата која владее на „Олд трафорд“.

– Манчестер јунајтед за мене е завршена приказна. Ми беше убаво таму, а уживав и откако добив отказ. Не ме интересира Јунајтед, него го анализирам само како иден противник и како да го победиме. Како тие можат да не победат? Само тоа е важно за мене.

Прочитајте и...  Фернандеш: Манчестер јунајтед треба да ја заврши сезоната со трофеј!

Одлично се чувствувам пред враќањето на „Олд трафорд“ на кој бев прекрасно дочекан кога дојдов како коментатор – вели Мурињо кој имаше интересен одговор на прашањето за времето поминато во Јунајтед:

– Јас никогаш не губам. Или победувам или учам. Во Јунајтед победував и учев и извлеков големо искуство од времето поминато таму. Но, сега тоа е зад мене.

Прочитај повеќе

Покетино, Куман и Чави меѓу кандидатите за тренер на Барса!

Слободен печат

У19: Се крои националниот состав пред настапот на ЕП 2022

Слободен печат

Непосредно пред дуелот со Баерн: Умтити позитивен на коронавирус!

Слободен печат

Јан Вертонген ја освежи одбраната на Бенфика (ВИДЕО)

Слободен печат

Металург преку Струга си обезбеди место во „малото“ финале!

Слободен печат

Танушев му донесе бод на Пелистер против Силекс

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Плата од шест милиони евра, Ибрахимовиќ останува во Милан

Слободен печат

Обложувач погоди 12 парови и го чекаше уште Атлетико за голема добивка! (ФОТО)

Слободен печат

Евролига: Антиќ во тимот на деценијата на Олимпијакос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Одлична партија на Митревски од 15 одбрани против Адемар Леон

Слободен печат

Хорват е најдоброто засилување во македонскиот клупски ракомет

Слободен печат

Учесниците на кошаркарскиот камп во Маврово успешно тестирани од Ковид-19

Слободен печат