Мурињо го „препороди“ Тотенхем, но се соочува со проблеми!?

Жозе Мурињо го „препороди“ тимот на Тотенхем со три победи по ред од неговото доаѓање, но ќе мора да се помири најверојатно со податокот што ќе „загуби“ еден многу добар играч.

Британскиот „Телеграф“ информира дека наредната година Кристиан Ериксен ќе го напушти клубот со кој има важечки договор до 30. јуни 2020 година.

Шпанскиот „Диарио АС“ тврди дека Спарси му понудиле нов договор со подобри примања, но Данецот сеуште не прифатил ништо и размислува да направи трансфер.

Италијанскиот „Кориере дело Спорт“ објавија дека италијанскиот шампион е подготвен да бие битка со челниците од Мадрид за услугите на Ериксен.

Во изминатиот период имаше низа „шпекулации“ од „Марка“ и „Диарио АС“ дека Реал ќе потпише со данскиот интернационалец оваа зима. „Кралевите“ не беа во можност во 2018 год. да го ангажираат поради тогашната вредност од 150 милиони евра, но минатото лето таа се спушти под 70 поради неговата ситуација со договорот.

Прочитајте и...  Коронавирусот се врати во Црвена звезда, позитивни дури шест фудбалери

Прочитај повеќе

Џејмс: Безбедно можеме да ја завршиме НБА сезоната

Слободен печат

Волкановски успеа да ја одбрани титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд исфрлен од ноќен клуб во Норвешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака би изгледала табелата во Премиер лигата без судиските грешки! (ФОТО)

Слободен печат

Дали Ѓоковиќ сепак ќе игра на „УС Опен“? (ВИДЕО)

Слободен печат

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат