Мундијалска „треска“ во Скопје, на стартот против Аргентина

Македонските ракометни надежи групната фаза ќе ја играат во ВИП Арена СЦ „Борис Трајковски“ – Скопје.

Прв противник на Македонија е селекцијата на Аргентина, натпревар кој ќе се одигра во вечерниот термин од 20:30 часот во спортскиот центар Борис Трајковски. Влезот во салата е слободен.

Фото: РФМ

Подготовките за настапот на планетарниот собир кадетите ги имаа во Струга до 17 јули, продолжија во Маврово, а последните тренинзи се одржуваа во Скопје.

Првопласираните четири селекции од секоја група ќе се пласира во осминафиналето, а нашата група се поврзува со групата Д во која се наоѓаат Исланд, Германија, Србија, Тунис, Бразил и Португалија.

Повеќе информации околу СП за кадети во Скопје можете да дознаете ТУКА

Прочитајте и...  Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Сите мечеви во живо можете да ги гледате на следниот линк ТУКА

Распоред на денешното комплетно прво коло:

Група „Ц“ (СЦ „Борис Трајковски“):

06.08.19, 16.30 ч. Данска – Jапонија

06.08.19, 18.30 ч. Бахреин – Нигерија

06.08.19, 20.30 ч. Mакедонија – Aргентина

Прочитај повеќе

Баерн го освои и Купот на Германија (ВИДЕО)

Слободен печат

Арсенал ја забележа и третата победа во низа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Слободен печат

После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат