Муареми: Ставревски беше во Финансиска полиција за предмет во предистрага

Директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми во неговото вчерашно гостување во емисијата „Отворено“ на ТВ24, потврди дека поранешниот вицепремиер и министер за финансии, Зоран Ставревски бил повикан на информативен разговор да даде исказ.

– Зоран Ставревски беше повикан во финансова полиција на информативен разговор за предмет кој е во предистража постапка и истиот откако го даде исказот пред припадниците на финансиската полиција, си отиде – изјави Муареми.

Прочитајте и...  Андоновиќ: Расните немири во САД прераснуваат во социјален бунт (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Хилари Клинтон со критики до Трамп: Тоа што го прави е застрашувачка употреба на моќ за која нема место во САД

Слободен печат

Нумовски: Неможност за аплицирање за велосипеди и тротинети по електронски пат, за неколку дена ќе заврши повикот (ВИДЕО)

Слободен печат

Се урна железнички мост во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат

По квалитет на мрежи државава рангирана на второ место во Европа

МИА Агенција

Паунов: За максимално да го искористиме сонцето, треба домаќинствата и компаниите да поврзат соларна централа на своите кровови (ВИДЕО)

Слободен печат

Андоновиќ: Расните немири во САД прераснуваат во социјален бунт (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гренел официјално поднесе оставка на позицијата во Стејт департмент

Слободен печат

Поради не носење лична заштита казнети се 585 граѓани

МИА Агенција

Најмалку седум цивили загинаа во експлозија на бомба во авганистанската провинција Кундуз

Слободен печат

Богојевски: Ако Мицкоски бега од 5 јули тогаш не треба да се чека на него, злоупотреба на МВР со крајна цел одложување на избори (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗ: Граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот

МИА Агенција

Во тек е исплата на правата од социјална и детска заштита за мај

МИА Агенција