Му се слоши на сведок при судењето за убиството на Пино, интервенирала Брзата помош

За време на судењето за убиството на Пино Секондо, на сведокот Рамиз Али, му се слошило, при што интервенирала Брзата помош во судницата, пренесува Макфакс. 

Откако медицинската екипа на сведокот му даде терапија за смирување, судијката Ленка Давиткова го продолжи судењето. Сведокот е на предлог на обвинителката Лидија Раичевиќ, која го застапува обвинението.

Сведокот продолжи да одговара на прашања на обвинителката за тоа што видел и засведочил критичната вечер со Али Фуркан, кој е првоосомничен во случајот.

Прочитајте и...  Внимателно во сообраќајот, влажни патишта

Прочитај повеќе

Со четвртиот сет мерки – 470 милиони за поддршка на граѓаните и стопанството

Слободен печат

Битиќи, Николовски и Бектеши во Солун на тркалезна маса за енергетска соработка

Слободен печат

Во Кратово нема активни случаи на Ковид-19, најмногу во Скопје 684

Слободен печат

Облачно време со пороен дожд и засилен ветер

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат

Кралот на Јордан го распушти Домот на пратеници и нареди да се одржат избори

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Ако биде потребно ќе бидат повикани резервистите“: Што точно значи воена состојба?

Слободен печат

Лукашенко му возврати на Макрон: Тој требаше да даде оставка пред две години

Слободен печат

Кој е подготвен за судирот меѓу Азербејџан и Ерменија – Едната страна има драстично повеќе војници

Слободен печат

Макрон: Хезболах да разјасни дали е партија или милиција

Слободен печат

Помпео вечерва во посета на Грција, разговарал со Столтенберг за тензиите во источниот Медитеран

Слободен печат

„Света е наш претседател”: Повеќе од 100.000 демонстранти на улиците во Белорусија