Му „пукна“ филмот на Мареј: Зборувам со судијата, „ЗАМОЛЧИ“! (ВИДЕО)

Во текот на мечот од 1/16 финалето помеѓу италијанскиот и британскиот тенисер имаше и тензични моменти.

Во третиот одлучувачки сет при резултат 5:5 Фоњини викна во момент Мареј требаше да удри еден волеј. Погоди Енди, но потоа започна вербална борба со гестови помеѓу играчите во гемот кој Мареј го освои и повторно сервираше за победа.

Мареј се жалеше дека Фоњини „тоа го прави на секој меч“, без разлика со кој игра, а додека зборуваше со судијата, му рече на својот противник од Италија да замолчи.

Мечот траеше дури три часа и 11 минути, а за пласман во четвртфиналето италијанскиот тенисер ќе игра со подобриот од дуелот Тејлор Хари Фриц – Карен Хачанов.

Прочитајте и...  Крај на кариерата на Ибрахимовиќ?

Фоњини го совлада поранешниот прв светски рекет со 7:6 (4), 2:6, 7:6 (2), иако Шкотот двапати сервираше за меч во третиот сет.

Нема да ја препознаете, сопругата на Стеф Кари за време на карантинот го донесе своето тело до перфекција (ФОТО)

Надал ја откри тајната за успехот на големата тениска тројка

Дамјан Стојановски најдобар кошаркар во Првата лига

Дали се сеќавате на лудата вечер во Барселона, два корнери и два гола во продолжението за титула на Јунајтед (ВИДЕО)

Се јави и Синдикатот на фудбалери: Ние не ја водиме лигата, наша грижа се фудбалерите

Георгиевски е најдобро десно крило во Романија

Историјата можеше да биде поинаква, Харден наместо во Хјустон требаше да замине во Вашингтон

Интер е решен да ја прекине доминацијата нба Јувентус, Конте на лето добива пет засилувања за напад на титулата