19 C
Скопје

„Му купив гаќи и патики, дека немало таму“: Весна Бејби се збогуваше со синот и објави емотивна порака! (ВИДЕО)

Една од нашите најпознати актерки, Весна Петрушевска – Бејби преку социјалните мрежи се збогуваше со нејзиниот син Кирил (17).

Имено, синот на Бејби ќе се сели во САД кај неговиот татко Јанко Тренкоски.

Таму ќе продолжи со последната година од средното образование и ќе се запише на колеџ.

Весна објави емотивно видео со фотографии од летувањето со синот и ќерката Мина и во напиша доста емотивна порака од која нема да останете рамнодушни.

„ Некој брои гласови, некој денови…родителот треба да е лакот, а стрелата вашето дете.Се е возбудливо и точно кога ќе прочиташ кај Џибран, ама е зафркнато кога треба да го оптегнеш лакот и да летне стрелата. Солзи капат сами… Гаќи и патики му купив дека немало таму. Под стрес може и семки ќе му спакувам…

Поврзани вести

ФОТО: Шерон Стоун воодушевува во едноделен костим за капење

Слободен Печат

Најдобрите македонски диџеи: 9 мај – резервиран за „Фјужн фестивал“

Слободен Печат

Актерот Метју Пери флертувал со 19-годишна девојка: Дали сум стар колку татко ти?!

Слободен Печат

Сара Мејс сподели семејна фотографија: Само ние четворица – па веднаш следеа дополнителни прашања

И. Т.

Вкусни идеи: Како да ги искористите останатите вапсани јајца

Слободен Печат

Вежбање за време на бременоста: Зошто пилатесот е корисен за трудниците?

Остави Коментар