Му кажал ли тогашниот директор на УБК на Спасовски за рекетот на Камчев (ВИДЕО)

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска бизнисменот Орце Камчев, сведочеше за случајот „Рекет“, каде меѓу другото спомена дека се доверил за неговиот пријател, тогашниот директор на УБК, Горан Николовски, а потоа и на премиерот Заев.

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во интервју за „360 Степени“ одговараше на прашање дали тогашниот директор на УБК, Горан Николовски му го пренел тоа што му се доверил Камчев.

-Тоа е еден од поинтересните случаи коишто се случуваат, така да сите службени информации коишто се доставени и до УБК односно до МВР, се доставени и до мене и до соодветните институции таму кај што треба. Како и за сите други случаи, и за овој случај МВР исклучиво беше посветено на остварување на сите барања за водењето на истражната постапка од страна на Основното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Со сите службени информации кои биле доставени сум запознаен и секоја службена информација била проследена до соодветните органи- рече Спасовски.

Прочитајте и...  Средба Заев – Гаши во хотел Белви

Прочитај повеќе

Израел осуети кибер напад врз одбранбената индустрија

Слободен печат

Страотни сцени од Минск: Полицијата пука во народот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака белоруската полиција ги понижува уапсените: Крвави и помодрени, принудени да се одречат од кревање револуција (ВИДЕО)

Слободен печат

Русија планира месечно да произведе по 5 милиони вакцини против ковид-19, по цена од 10 долари за 2 дози

Слободен печат

Ангеловска демантира дека подигнала штеден депозит од Еуростандард банка по информацијата дека ќе ја изгуби лиценцата за работа

Слободен печат

Кина реагира за врските на САД со Тајван: Тие што си играат со оган, ќе се изгорат

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најмалку 800 луѓе во светот починаа поради дезинформации за Ковид-19

Слободен печат

Од девојче кое поради црната боја на кожата никој не го дружел, до историска кандидатура за потпретседател на САД

Слободен печат

Костовски: Двојна игра на НБ, ако беа решени да не затворат, тоа требаше да го направат уште пред една година

Слободен печат

Екстремистите го зазедоа клучното пристаниште во Мозамбик

Слободен печат

Се бара исчезнатиот Ѓорѓи Дервишовски-Гоче од Тетово

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Нина Ангеловска ги извадила парите од Еуростандард банка пред затворање?

Слободен печат