Му го згрешија презимето, им се освети со два гола (ВИДЕО) – Слободен печат
СпортФудбал

Му го згрешија презимето, им се освети со два гола (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ повторно беше најзаслужен за победата на неговиот Лос Анџелес галакси во американската МЛС лига. ЛА галакси со 2:0 го совлада Торонто, а головите беа дело на 38-годишниот Швеѓанец.

 


Ибрахимовиќ беше во центарот на вниманието не само поради головите, туку и поради погрешно напишаното презиме на дресот. Наместо Ибрахимовиќ, на дресот пишуваше „Ирбахимовиќ“ но и тој кикс на спонзорот на екипата „Адидас“, не му ги одзема голгетерските способности на Швеѓанецот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close