Мртви сопружници пронајдени во својот дом во Кратово - Слободен печат

Мртви сопружници пронајдени во својот дом во Кратово

Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Кратово, а по наредба на Јавен обвинител телата на починатите биле дадени на обдукција.

Итната медицинска помош вчера пријавила во Одделението за внатрешни работи Кратово дека на улицата „Глигор Пазавански“, во својот дом, во помошна просторија во дворот од куќата, биле пронајдени починати 67-годишниот М.И. и неговата 66-годишна сопруга Д.И.

Лекар констатирал смрт без траги на насилство, а како што е наведено во полицискиот билтен, извршен бил увид на местото на настанот и по наредба на Јавен обвинител телата на починатите биле дадени на обдукција.

Прочитајте и...  Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Прочитај повеќе

Брисел ги поздрави одлуките на македонскиот Парламент, сега на ред е ЕУ

Слободен печат

Пленковиќ: Повторно е ставено на дневен ред проширувањето на ЕУ

Слободен печат

Дирк Јан Коп: Гледаме простор Северна Македонија да ги започне преговорите за членство, тоа не е случај со Албанија

Слободен печат

Рот: Донесен Законот за ЈО, сега е ред на ЕУ да испорача

Слободен печат

Митрески: Законот за Советoт на ЈО не спаѓа во група закони што се носат со двојно мнозинство

Слободен печат

Димитров: Денес е голем ден во мојот град, успеавме да го усвоиме и последниот закон кој беше услов

Слободен печат

Остави Коментар

петнаесет + петнаесет =

Прочитај повеќе

Борел: Законот за ЈО е важен чекор за реформските процеси во Северна Македонија

Слободен печат

Фон Дер Лајен: Северна Македонија и Албанија да започнат со преговори ако е можно и пред самитот на ЕУ во Загреб

Слободен печат

Спасовски: Законот за ЈО ќе овозможи воспоставување на правна држава

Слободен печат

Законот за Советот за јавни обвинители е донесен според законот и Уставот, велат од кабинетот на Џафери

МИА Агенција

СДСМ: Извршителот Мицкоски е очаен губнитк, кој не успеа да го спаси криминалот на Груевски

Слободен печат

Мицкоски: Ова беа три години на неправда, брутален криминал и врзани очи на министрите и на владата

Слободен печат