Мртов маж пронајден на пазарот во Чаир

Вчера наутро на пазарот во Чаир бил пронајден мртов маж, по што веднаш била повикана полицијата.

– На 11.4.2021 во 10.12 часот во СВР Скопје било пријавено дека на пазарот во скопската населба Чаир има починато лице. Полициски службеници излегле на местото и било утврдено дека станува збор за Љ.К.(63) од Скопје, информираат од МВР.

Екипа од Итна медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Поврзани вести

Средба Јусуфи – Бислими: Косово и Северна Македонија ќе го јакнат партнерството

Слободен печат

Борел ги повика на вечера лидерите од Западен Балкан, чека објаснување за политичките прилики во регионот

Слободен печат

Жестоката пресметка продолжува: Палестинците возвраќаат, Хамас ќе ги ракетира израелските градови

Слободен печат

ЕМА препорача подолго чување на вакцините Фајзер на стандардни температури

Слободен печат

Приведено лице на скопскиот аеродром, запленети марихуана и хашиш

Слободен печат

Средба на претседателот Пендаровски со косовската претседателка Османи

Слободен печат

Остави Коментар