Мртов маж најден во стан во Скопје

Утринава во полиција е пријавено дека во стан на улицата „Никола Русински“ сопственост на П.П. (73) од Скопје имало починато лице. Полициски службеници излегле на местото и констатирале дека станува збор за А.Г. (36) од Скопје. Според пријавеното, на А.Г. му се слошило додека бил со М.(36) и М.Д.(35).

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна помош. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Прочитајте и...  Смилевски: Во општина Бутел нема драстично зголемен број на заразени, максимално се почитуваат мерките (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Дуковски побара ослободителна пресуда за Бојан Јовановски

Изгоре куќа на четиричлено семејство од кривопаланечкото село Луке 

Драма на автопатот Демир Капија – Неготино

Кај Демир Капија откриени 113 мигранти

Скопјанец со „ауди“ бркал две лица и се заканувал дека ќе ги убие

Слободен печат

Скопјанка го пријавила таткото во полиција за семејно насилство

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пронајден малолетник кој се водеше за исчезнат во Скопје

Слободен печат

За два месеци во гостиварско 160 лица го прекршиле полицискиот час

Слободен печат

Во стан во Центар пронајден починат маж

Слободен печат

Жена од Кичево во својот подрум пронашла минофрлачка мина

Слободен печат

По семејна расправија кичевец се обидел да го запали семејниот стан

Слободен печат

Верижен судир на пет возила во Битола

Слободен печат