МРТОВ БАЛКАНЕЦ НАЈДЕН ВО ШУМА ВО ГЕРМАНИЈА: За неговото убиство уапсен брачен пар (ВИДЕО)

Хрватот Кристијан Б. (27) бил најден мртов во шума во германската сојузна покраина Баварија.
Според тамошните медиуми, Хрватот бил пронајден од собирач на печурки минатата недела околу 7.30 часот наутро.

Полицијата привела брачен пар од Лауфа ан дер Пегниц, кои се осомничени за убиство на Хрватот.

31-годишен маж бил задржан во притвор, додека неговата сопруга се брани од слобода. Убиениот и осомничените за убиството се познавале, а причината за убиството и натаму се истражува, пишува Нордбаерн.де.

Собирачот на печурки кој го нашол мртвото тело веднаш повикал полиција, па тоа било однесено на обдукција.

На телото биле забележливи убоди од нож, а полицијата се сомнева дека мажот бил убиен, па потоа неговото тело било однесено и оставено во шумата, пренесува истиот извор.

Прочитајте и...  Директорот на БЈБ Тасевски побара полицијата да биде ослободена од партиската политика

Германскиот таблоид Билд пишува дека Кристијан во саботата околу 23.30 часот се збогувал од својата мајка и потоа никогаш ен се вратил дома.

Билд шпекулира и дека момчето било убиено затоа што тој бил „вљубен во погрешна жена“.

Прочитај повеќе

Субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

Слободен печат

Облачно време со локални врнежи од дожд, температура до 24 степени

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат

И Забрчанец во самоизолација поради контактот со Зекири

Слободен печат

„Не ви е тоа милениче“: Посвоиле дете со аутизам, го користеле за прослави и сликање, па го вратиле (ВИДЕО)

Слободен печат

Поради нередите во САД, Трамп ќе ја прогласи левичарската група Антифа за терористичка

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Портпаролот на Путин ја опиша борбата со коронавирусот: Не можеш да разликуваш јагоди од пилешко

Слободен печат

Шведска првпат од 13. март без смртни случаи

Слободен печат

БиХ: Премиерот и другите осомничени во аферата со респираторите пуштени на слобода

Слободен печат

Во Италија во последните 24 часа починаа 75 лица

Слободен печат

Филипче: Тестирано семејството на починатиот од Ковид-19 од Чаир

Слободен печат

Рударски гигант со експлозив уништи 46.000 години стари пештери на Абориџините

Слободен печат