Може ли новата серија на Нетфликс да ја засени „Игра на престолите“? – Слободен печат
МагазинФилм и ТВ

Може ли новата серија на Нетфликс да ја засени „Игра на престолите“?

Серијата би требала да биде достапна на Нетфликс наесен.

По завршувањето на популарната „Игра на престоли“, за љубителите на епската фантастика Нетфликс ја подготвува серијата „Вештер“ (The Witcher), базирана на романите на Анджеј Шапковски и видеоигрите настанати според нив.

Хенри Кејвил, кој го глуми вештерот Гералт од Ривија на Инстаграм објавил дека снимањето завршило кон крајот на мај, а серијата би требала да биде достапна на Нетфликс наесен.

Дејствието е сместено во алтернативен средновековен свет и го следи Гералт, ловецот на чудовишта, односно вештерот кој од младоста е трениран да се бори со сите видови чудовишта.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close