Може да го мразите или сакаме, ама Мурињо е човек со големо срце (ВИДЕО)

принтскрин/youtube

Менаџерот на Тотенхем одлучи на свој начин да им помогне на загрозените од коронавирусот во Англија.

Португалецот остана во Лондон и се стави во служба на заедницата, тој ќе разнесува овошје и зеленчук низ англискиот град на сите лица на кои тоа им е потребно.

Намирниците се од градината на Тотенхем и се користат за исхрана на фудбалерите, но и премиерлигашот и Мурињо одлучија да дадат свој допринос во борбата со коронавирусот.

Се надевам дека сите сте добро. Мора да им кажам едно големо благодарам на сите кои се наоѓаат во првите линии во борбата со вирусот поради нас – рече Мурињо.