Мотоциклист од Скопје заврши на болничко лекување – Слободен печат
Хроника

Мотоциклист од Скопје заврши на болничко лекување

Тој бил повреден во сообраќајка која се случила на улицата „Благоја Стефковски“.

Мотоциклист од Скопје е тешко повреден во сообраќајка која се случила вчера околу 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во главниот град.

Според полицијата се судриле мотоцикл „апачи“ управуван од А.С. (32) од Скопје и „опел вектра“ управувана од И.П.(31) од струшкото село Вевчани.

Во сударот оштетено било и паркираното патничко возило „рено“.

Во незгодата тешки повреди здобил мотоциклистот кој бил пренесен во градската општа болница „Свети Наум Охридски“ каде му била укажана лекарска помош.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close