Мото ГП шампионот во карантин ужива со вистинска убавица, за неа изнајми и приватен авион (ФОТО)

Валентино Роси е вистинска икона во Мото спортот, има девет титули, од кои седум во најсилната класа.

Валентино Роси минатата недела беше позитивен на коронавирус, но самоизолацијата воопшто не му паѓа тешко кога покрај него е Франческа.

Валентино Роси и Францеска Софија Новело/Истанграм

41-годишниот Италијанец кој е позитивен на коронавирус времето во самоизолација го поминува со Францеска Софија Новело. Станува збор за 26-годишна Италијанка која работи како фотомодел.

Францеска Софија Новело/Истаграм
Францеска Софија Новело/Истаграм

Додека не ја запозна атрактивната Франческа Софија Новела пред две години, Роси важеше за најголем заводник во автомото спортот.

Валентино Роси и Францеска Софија Новело/Истанграм

Лудувањето по патеките, но и по бројните убавици и тоа во најголем дел манекенки запре кога ја запозна Франческа која ја нарекуваат „италијанската Брук Шилдс“ поради наводната сличност со американската актерка.

Францеска Софија Новело/Истаграм

Кон крајот на минатиот месец Франческа го прослави 26. роденден, а Валентино Роси само за да биде покрај неа изнајми приватен авион.

Прочитајте и...  Брегалница: Насилството да се исфрли од фудбалот 

Поврзани вести

Брегалница: Насилството да се исфрли од фудбалот 

Слободен печат

ВИДЕО: Лидс и Алиоски го зедоа скалпот на Евертон

Слободен печат

ВИДЕО: Јувентус не може да победи без Роналдо, Интер убедлив против Сасуоло

Слободен печат

Спортски великани кои си заминаа оваа година, од Коби до Марадона…

Слободен печат

Сити со петарда го „почести“ Барнли

Слободен печат

Ништо ново во Формула 1, пол позицијата за Хамилтон

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian