Москва апелира за итен прекин на огнот во Нагорно Карабах

Руското Министерство за надворешни работи ги повика страните вклучени во конфликтот во Нагорно Карабах веднаш да престанат со огнот и да почнат преговори за стабилизирање на ситуацијата. Министерството во соопштението посочи дека состојбата во регионот нагло се влошила. Утрово се случи нова ескалација во регионот Нагорно Карабах. Ерменија објави дека … Продолжи со читање Москва апелира за итен прекин на огнот во Нагорно Карабах