18 C
Скопје

Морбидно: Боксер ја убил бремената сопруга врзувајќи и ги рацете и нозете за бетонски блок и ја фрлил во река

Порториканскиот боксер и поранешен учесник на Олимписките игри, Феликс Вердехо и се предаде на полицијата по обвинението дека ја убил својата бремена сопруга. Овој случај привлече големо внимание во јавноста бидејќи неговата сопруга Кеишла Родригез исчезна пред неколку дена. Во истрагата се вклучи и американскиот ФБИ, а телото на Родригез е пронајдено во саботата во главниот град на Порторико, Сан Хуан.

Вердехо чиј прекар е „Дијамант“ е обвинет дека прво ја претепал Кешла, потоа во организмот и вбризгал одредени суспстанци, а потоа и ги врзал рацете и нозете за бетонски блок и ја фрлил во река.
За жал, тоа не е се бидејќи Феликс наводно и пукал во стомакот на својата сопруга пред да ја фрли од мостот. Според сведоците, тој имал и соучесник во убиството, а доколку биде прогласен за виновен, Феликс Вердехо се соочува со смртна казна.

Поврзани вести

Кубанецот Табоада е нов ракометар на Е. Пелистер

Слободен печат

Дали Тотенхем ќе ја прифати понудата од Манчестер јунајтед за Кејн?

Слободен печат

Легендата Стив Неш нема дилеми: Јокиќ е МВП оваа година!

Слободен печат

ВИДЕО: Падна рекорд стар 47 години, Вестбрук испиша историја во НБА лигата!

Слободен печат

Митревски го реши португалското дерби

Слободен печат

Ливерпул не се откажува од Лигата на шампионите

Слободен печат

Остави Коментар