Моника Круемади со силни обвинувања кон Еди Рама: Тој е виновен за жртвите, а не земјотресот

Претседателката на Социјалистичкото движење за интеграција, Моника Круемади, во изјава за “News24” упати силни обвинувања кон премиерот на земјата Еди Рама.

Таа кажа, дека виновен за загубените животи, во Драч, Тумана и Тирана, не бил земјотресот, туку самиот премиер, Еди Рама.

Исто така, истакана дека ситуацијата е стигната до тоа ниво, заради неактивноста и пасивноста на владата и на државните органи.

-Овој човек ја загубил довербата, сите фондаци и невладини кои собрале пари велат дека сами ќе управуваат со парите. Тогаш зашто треба да веруваат луѓето и зашто ние треба да одиме на средба со човек, кој на некој начин е виновен за жртвите, не е земјотресот виновен, тој е причината за жртвите со своето неделување- истакна Круемади.

Прочитајте и...  КАКО КАМЕЛЕОН: Новите симптоми и четирите фази на Ковид-19

Прочитај повеќе

Состојба со коронавирусот во светот до 20 часот

Слободен печат

Нов случај на ебола откриен во ДР Конго

Слободен печат

Се разгледува можноста за лекување со крвна плазма, но терапијата не помага секому

МИА Агенција

Кај пациентите на респираторни машини смртноста е околу 98 проценти, вели Филипче

Слободен печат

Пожарот кај Бањани со канадери ставен под контрола

МИА Агенција

Бугарската БТВ цел на хакерски напад: Податоците се продаваат на форум

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НЛБ Банка го продолжува периодот за бесплатно користење на мобилно и електронско банкарство

Слободен печат

СЗО ги истражува причините за виското ниво на заразен медицински персонал

Слободен печат

Кратење на платите на високите романски функционери за една четвртина

МИА Агенција

НАЈДОБРA СТРАТЕГИЈА- по искуството на Кина: Мерките не смеат да се прекинат пред да се создаде вакцината!

Слободен печат

Паѓа бројот на новозаразените во Италија, починаа 570 лица, 40 помалку од вчера

Слободен печат

Филипче уверува: И да се разболи некој од Владата од Ковид, државата ќе функционира!