Моника Белучи со кратка коса и фустан во боја на вино: Нејзиниот стил на облекување и однесување е поим за отменост (ФОТО)

Италијанската филмска дива Моника Белучи (55) пред некоја вечер присуствуваше на церемонијата по повод затворањето и доделување на наградите на филмскиот фестивал „Лумиер“ во францускиот град Лион.

На црвениот тепих дојде, како и по обичај, многу елегантна – во фустан со должина до подот со потпис на модната куќа „Диор“, кој го краси суптилен пресек на градите и широки ракави кои паѓаат лежерно.

Освен прекрасната тоалета, Моника целото внимание го сврте кон себе и со новата фризура која за прв пат ја претстави пред неколку дена, но нејзините фанови се уште не можат да се навикнат.

Драстично пократката коса во однос на нејзиниот досегашен имиџ ја подмлади актерката, велат барем за 10 години, а целокупниот стајлинг суптилно го нагласи со ефективни, светликави алки, кои на нејзиниот изглед додадоа дополнителен впечаток.

Каде и да се појави, таа е суптилна, одмерена и елегантна, секогаш облечена во склад со своите години, затоа нејзиниот стил на облекување, но и однесување е вистинска дефиниција за отменост и поради таа причина Моника е една од ретките познати жени кои слободно можат да се наречат вистински дами.

Прочитајте и...  Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат