Моментот кога забораваш кој број на дресот го носиш! (ВИДЕО)

Играчот на Монако, Тимуе Бакајоко, навикнат во својата кариера да го носи дресот со број 14, се обиде да излезе од игра, заборавајќи дека тој не игра со бројот 14, туку со бројот шест.

Тренерот Леонардо Жардим го повика Кеита, кој инаку го носи дресот со број 14, но Бакајоко се збуни, па тргна да го напушти теренот.

Потсетување дека Бакајоко го носеше бројот 14 во Монако, но во периодот од 2014-2017 год. пред да се пресели на „Стемфорд бриџ“.

Во тој момент настана голема смеа на теренот. Бакајоко во редовите на Монако игра како позајмен фудбалер од Челзи.

Натпреварот од француската „Лига 1“ заврши со победа на Монако пред своите навивачи со 3:0.

Прочитајте и...  Вујовиќ од Загреб си замина поради - круши и цреши

Прочитај повеќе

Бабунски „дрибла“ пелени, Македонецот наскоро на фудбалските терени! (ВИДЕО)

Слободен печат

Диего Лопез: Бреша е разочарана од Балотели!

Слободен печат

Заработува 30 милиони евра годишно, a во родниот Уругвај коси трева! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интервју со Зорица Десподовска: Освоивме бронза, во Полска доста се напредува индивидуално!

Фидан Коминовски

Официјално: Пет замени и во италијанската Серија А

Слободен печат

Велкоски и соиграчите ја славеа титулата на улиците на Сараево! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонското младинско олимписко таеквондо во светскиот врв!

Слободен печат

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат