Моментот кога Роналдињо дозна дека излегува од затвор (ВИДЕО)

Поранешната ѕвезда на Барселона после поминати 32 дена во затвор, ќе биде во домашен притвор во парагвајскиот главен град Асунсион.

Славниот бразилски фудбалер Роналдињо ја плати кауцијата и излегува од затворот во Асунсион, Парагвај.

Роналдињо и неговиот брат беа уапсени кога со фалсификувани пасоши се обидоа да влезат во Парагвај.

Иако му се предвидуваше шестмесечна затворска казна, Роналдињо во истиот помина 32 дена. Преместен е во домашен притвор после плаќањето на кауцијата од 1,3 милиони фунти.

Домашниот притвор ќе му биде фактички хотел и тоа оној во парагвајскиот главен град на Асунсион – Хотел Палмарога. Парагвајската телевизија „ABC“ објави видео на кое се гледа судијата Густаво Амарила кој им се обрати по пат на видео и им ги соопшти правилата.

Во својата кариера 40-годишниот Роналдињо со Барса успеа двапати да ја освои шпанската „Ла Лига“ и националниот Суперкуп, а еднаш и титулата во Лигата на шампионите во сезоната 2005/06.

Прочитајте и...  Барнс: Манчестер јунајтед премногу живее во минатото!

Прочитај повеќе

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат

Еве зашто беше најдобар: Како Роналдо ги понижуваше елитните дефанзивци (ВИДЕО)

Слободен печат

Луди мерки во Англија: Фудбалерите во дресови на терен директно од своите автомобили

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајсон го преплашил на смрт и Трамп, му упаднал во канцеларијата

Слободен печат

Војната во макбаскетот продолжува: МЗТ Скопје си ги бара парите од КФСМ назад, во спротивно следи тужба

Слободен печат

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат