Моментот кога Албин Курти поминува покрај Рамуш Харадинај и еве што се случи (ВИДЕО)

Во телевизиска емисија Пресинг, синоќа беа поканети двајца кандидати за премиер на Косово Албин Курти од Самоопределување и Рамуш Харадинај од коалицијата АИК – СДП. Тие имаа можност да се видат еден со друг од многу блиску, но ниту се поздравија.

Нивните интервјуа беа реализирани едно по друго, а двајцата кандидати имаа можност да се сретнат за време на смената во студиото.

Додека Курти по интервјуто излегуваше од студио, Харадинај во тоа време седеше на една од масите надвор од студиото со својот тим, но воопшто не се поздравија.

Курти и Харадинај вo текот на 2015-2017 година заедно беа во опозиција и имаа добри меѓусебни односи. Дури заедно организираа протести против демаркацијата со Црна Гора и Асоцијата на српските општини, пренесува Експрес.

Прочитајте и...  Рестриктивните мерки зависат најмногу од граѓаните, смета Спасовски

Инаку предвремените парламентарни избори во Косово се закажани за 6 октомври, а учествуваат 25 политички субјекти. Право на глас имаат помалку од два милиони жители.

Прочитај повеќе

Субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

Слободен печат

Облачно време со локални врнежи од дожд, температура до 24 степени

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат

И Забрчанец во самоизолација поради контактот со Зекири

Слободен печат

„Не ви е тоа милениче“: Посвоиле дете со аутизам, го користеле за прослави и сликање, па го вратиле (ВИДЕО)

Слободен печат

Поради нередите во САД, Трамп ќе ја прогласи левичарската група Антифа за терористичка

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Портпаролот на Путин ја опиша борбата со коронавирусот: Не можеш да разликуваш јагоди од пилешко

Слободен печат

Шведска првпат од 13. март без смртни случаи

Слободен печат

БиХ: Премиерот и другите осомничени во аферата со респираторите пуштени на слобода

Слободен печат

Во Италија во последните 24 часа починаа 75 лица

Слободен печат

Филипче: Тестирано семејството на починатиот од Ковид-19 од Чаир

Слободен печат

Рударски гигант со експлозив уништи 46.000 години стари пештери на Абориџините

Слободен печат