Момчето кое се здоби со тешки повреди од струен удар при обид за кражба во Трубарево ќе биде лекувано во странство - Слободен печат
Хроника

Момчето кое се здоби со тешки повреди од струен удар при обид за кражба во Трубарево ќе биде лекувано во странство

Министерството за здравство, Фондот за здравствено осигурување и сите засегнати институции се на располагање, во моментов се подготвува медицинска документација и се организира превоз момчето кое вчера се здоби со изгореници од струен удар во најбрзо време да биде пренесено на лекување во странство.

Според информациите од Министерството за здравство, рано утринава се почнати подготовки за транспорт за лекување во странство на момчето кое вчера беше повредено од струен удар при обид за кражба на Железничката станица во Трубарево.

„Министерството за здравство, Фондот за здравствено осигурување и сите засегнати институции се на располагање, во моментов се подготвува медицинска документација и се организира превоз момчето кое вчера се здоби со изгореници од струен удар во најбрзо време да биде пренесено на лекување во странство. Нашите лекари максимално се грижат за момчето да ја добие неопходната здравствена заштита“, велат од Министерството за Здравство.

Од таму додаваат дека со дополнителни информации ќе излезат во јавноста за краток временски период.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close