10 C
Скопје

Момче од гостиварско излетало со автомобилот од коловозот близу Стража

На 19.10.2020 околу 21.25 часот на магистралниот пат Гостивар – Кичево, во близина на Стража, А.И.(19) од гостиварско Врањовце, управувајќи патничко возило „бмв“, со гостиварски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.        

Повредениот возач е пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош. На местото на незгодата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Прочитајте и...  Кривична пријава за насилство врз дете во Кочани

Поврзани вести

Кривична пријава за насилство врз дете во Кочани

Слободен печат

Триесет дена притвор за жител на Порој фатен со 100 пакувања кокаин

Слободен печат

Тешка сообраќајка: Во судир на камион и автомобил едно лице загина, а три се повредени

Слободен печат

Здружението на правници Роми ќе поднесе кривична пријава за инцидентот во Кочани

Слободен печат

Приведен дилер од кумановско

Слободен печат

Убиен мигрант во близина на Лозница

Остави Коментар