Момче истепано од 4 лица во автобус на Бит Пазар

Автобус на ЈСП/ Фото: Слободен печат/Д. Митрески

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 15:00 часот во СВР Скопје, 18-годишниот А.М.  од село Арачиново, скопско, пријавил дека околу 14:00 часот во автобус кој сообраќал на подрачје на Бит Пазар бил физички нападнат од четири лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот