Момче чувало пиштол во автомобил

Малолетникот бил приведен во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

Малолетник бил фатен од страна на службеници од Интервентната полиција со пиштол во својот автомобил.

Вчера во 12.30 полициските службеници на улицата „Кузман Шакапрев“ во Скопје го сопреле 16-годишниот тинејџер со патничко возило „фолксваген пасат“.

При извршениот преглед на возилото биле пронајдени и одземени пиштол и метална рамка со седум куршуми.

Малолетникот бил приведен во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

Прочитајте и...  Починато лице донесено во штипската болница

Прочитај повеќе

Сообраќајка на патот Неготино-Кавадарци

Уапсен убиецот од Глумово

Почина затвореник од „Идризово“

Повреден возач на градежна машина

Починато лице донесено во штипската болница

Во стан во Велес пронајдени мртви мајка и син

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Утринава почина градежен работник од Штип

Миа Агенција

Три лица во Тетовско го прекршиле полицискиот час

Жител на Горно Коњаре осомничен за обид за убиство и за напад врз полициски службеници

Слободен печат

Триесетдневен притвор доби жител на Пирок кој синоќа повреди полицаец

Слободен печат

Во простории на старо училиште силувано дете, ОЈО Гостивар бара притвор за сторителот

Слободен печат

Жител на тетовски Пирок повредил полицаец