„Молњата“ Болт се опушти, ужива на Октоберфест (ФОТО)

twitter/usainbolt

Кралот на спринтот, Усаин Болт ужива во животот откако се пензионираше од атлетиката. Болт одлучи да не оди во Доха, Катар и да ги следи возбудувањата на Светското првенство, туку ужива пиејќи пиво на Октоберфест.

Болт на најпознатиот фестивал на пивото е во друштво на докторот на Баерн Минхен, Ханс-Вилхем Милер-Волфарт кој се грижеше за здравјето на Јамајчамецот додека се натпреварување.

Видео на денот