Моли Фицџералд од „Капетан Америка“ ја уби мајка си!

Актерката од хит-филмот безмилосно ја избодела мајка си.

Американската актерка Моли Фицџералд (38) била уапсена вчера вечер кога полицијата открила дека таа ја убила својата мајка.

Актерката која е дел од хитот „Капетан Америка“ ја избодела мајка си со нож на 20 декември во Канзас Сити и била обвинета за убиство, а е задржана и во притвор.

https://www.instagram.com/p/B6zcSAHpRX0/

Нејзината мајка ќе биде погребана утре, а сите ја опишуваат како мила личност која била подготвена да помогне секому, пренесуваат странските медиуми.

„Обожаваше спорт, беше тениски фанатик, но и страстен навивач на НБА-клубот Хјустон рокетс“, сведочат луѓе кои ја познавале жената.

Мотивот за убиство е се уште непознат и во тек е истрага.

На интернационалниот сајт за филмски податоци „ИМДБ“ се наведува дека Фицџералд била актерка, директорка и продуцентка.

Прочитајте и...  Чај за кој тврдат дека најбрзо ја поправа крвната слика – Консумирајте го секој ден!

Прочитај повеќе

Запознајте се со градот на историјата и културата – Откријте го Маракеш (ФОТО)

Слободен печат

Грипот ја зеде и третата жртва, почина 50-годишен маж на Пулмологија

Слободен печат

Секси Дона од „Чувари на плажата“ на 51 години се соблече скроз гола и се поли со… (ФОТО)

Слободен печат

Чулев: Спасовски да свика владина седница за да се реши проблемот со пасошите

Слободен печат

Снимка од Сирија која ќе ви го скрши срцето: Таткото ја научил ќерката да се смее секојпат кога ќе слушне бомба (ВИДЕО)

Слободен печат

Заев: Наградата е значајна затоа што ги потврдува прогресивните и европски политики кои градат траен мир

Слободен печат

Остави Коментар

5 + дваесет =

Прочитај повеќе

Поранешната вереница на Кличко претепана: „Го уби Господ во мене“, врескала актерката кога дошла полицијата (ФОТО)

Слободен печат

Преку новата алатка граѓаните сега ќе имаат увид во Јавниот долг (ВИДЕО)

Војислав Мојсовски

На крузерот „Дајмонд принцес“ има и Словенци заразени од коронавирусот

Слободен печат

БУЊАКОВЕЦ БЕЗ СТРУЈА: Пола дуќанџии во мрак, пола заминати (ФОТО)

Слободен печат

Ќерката на Спилберг реши да стане порно актерка – Еве што вели тој на тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Познат рапер убиен во вила во Лос Анџелес

Слободен печат