Моќно торнадо ја погоди Минесота, настрада маж кој работел во гаража (ВИДЕО)

Бурата која протатне низ делови од западна Минесота создаде најмалку едно моќно торнадо кое усмрти еден маж.

Повредени се уште две лица, а бројни фарми се уништени.

Загинал 30-годишен маж во близина на Далтон кога торнадото ја уништило гаражата во која работел.

Торнадото погоди три фарми, а според оценката на експертите од Метеоролошката служба торнадото било од трета категорија со удари на ветрот од 219 до 266 километри на час.

Прочитајте и...  Традицијата во чест на „Св. Пантелејмон" и годинава продолжува на Голак

Прочитај повеќе

Во Херцег Нови дури 92 проценти помалку туристи од минатата година

Слободен печат

Мета: Време е албанските граѓани да станат господари на својата земја

Слободен печат

Граничната полиција на БиХ спречи 183 мигранти да ја преминат границата

Слободен печат

Во Албанија и денеска високи бројки на новозаразени со Ковид-19

Слободен печат

Повеќе од 30 мигранти спасени во каналот Ла Манш

Слободен печат

Традицијата во чест на „Св. Пантелејмон” и годинава продолжува на Голак

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПОЖАР ВО СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ЧЕШКА: Најмалку 10 мртви (ВИДЕО)

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот, досега починале 726.415 лица

Слободен печат

Либанскиот премиер повика на предвремени избори

Слободен печат

Српската дијаспора на протести ширум светот (ВИДЕО)

Слободен печат

Макрон: САД треба да реинвестираат во Либан

Слободен печат

Демонстрантите во Бејрут обесија картонски ликови на премиерот и членовите на владата (ВИДЕО)

Слободен печат