МОЌНО И ВПЕЧАТЛИВО: Тамара со неверојатен настап на Евросонг (ВИДЕО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

МОЌНО И ВПЕЧАТЛИВО: Тамара со неверојатен настап на Евросонг (ВИДЕО)

Под редниот број 17, настапи Тамара Тодевска со песната „Proud“ во втората полуфинална вечер.

Беспрекорна изведба, без ниту една најмала грешка, моќен вокал, заедно со придружните вокали, Тамара успеа да ја изведе својата песна на евровизиската сцена и да ја пренесе моќната порака до целата публика.

Сега останува сè на стручните жирија на земјите учеснички, како и гласовите на телевоутингот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close