Мојот сопруг работи во Германија, а јас живеам со неговите родители! Беше толку груб што прокрварев…

Не е редок случај дека младите девојки се неодговорни и имаат сексуални односи без консултација и редовни прегледи кај гинеколог. Сепак, се чини дека оваа девојка можеле многу да си го наруши сопственото здравје.

Имено, таа забременила и во текот на бременоста за првпат посетила гинеколошка ординација.

  • Мојот маж работи во Германија, а јас живеам со неговите родители. Се венчавме минатата година, а јас имав само 19 години. Се сакаме, но… Ниту моите, ниту неговите родители не се баш среќни, дури се обидуваа да не разделат, но за наша среќа останав бремена и така успеавме да останеме заедно.

 

  • Во третиот месец сум од бременоста и денеска свекрва ми ме однесе на некој приватен гинеколог.
Прочитајте и...  Проговори поранешната девојка на принцот Хари - По шест години откри долго криена тајна - „Не сакав да бидам под ничија контрола“

 

  • Мојата прва посета на гинеколог не беше лесна. Докторот беше толку многу груб, што по тој преглед прокрварев. Тоа го забележав кога дојдов дома и толку многу се испаничив што се вратив сама во ординацијата. Влегов загрижена во ординацијата и го прашав докторот зошто крварам, на што тој ми врати дека бадијала сум дошла и дека сум можела да ја прашам свекрва ми зошто крварам.

 

  • Ми кажа дека со бебето е се во ред, дека тоа крварење е сосема нормално и дека мојата свекрва како медицинска сестра можела да ми објасни…

Прочитај повеќе

Стана мајка на 45 години и целосно се посвети на семејството и здравиот начин на живот: Ева Лонгорија ја одржува витката линија дури и во карантин! (ФОТО)

Слободен Печат

Зошто главоболките честопати се придружени со гадење и со проблеми со стомакот?

Слободен печат

Мерилин Монро била мртва со години, но тој не престанал да ја сака: Најромантичниот гест во светот на славните кој ќе ве разнежни!

Слободен Печат

Принцот Вилијам откри како ја победил тремата за време на јавните говори

Слободен печат

Промени поради коронавирусот: Во ресторан во Холандија келнерите заменети со роботи!

Слободен печат

Романски чевлар направи чевли со број 75 кои би помогнале во социјалното дистанцирање! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Животната приказна на Милка Ефтимова: Секогаш остана дама

Ј.К.Д

Меган Маркл, пред и потоа: Совршениот изглед на Меган Маркл е производ на бројни естетски корекции? (ФОТО)

Слободен Печат

Музичката индустрија повика на запирање на работата поради Џорџ Флојд, МТВ ги замрачи екраните ширум светот

Слободен печат

1.000 Пепелашки: На Хвар наместо туристи осамнаа 1.000 изгубени чевли (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Иако нема милијарда, на Кајли Џенер не ѝ е тешко: Само минатата година потрошила 130 милиони долари!

Слободен печат

Драгана Ристова: Учев од Раул Гонзалез, кој несебично ми го предаде неговото знаење

Јасмина Кантарџиева Димков