Мојот сопруг работи во Германија, а јас живеам со неговите родители! Беше толку груб што прокрварев… – Слободен печат
ЖенаМагазин

Мојот сопруг работи во Германија, а јас живеам со неговите родители! Беше толку груб што прокрварев…

Прочитајте ја исповедта на оваа девојка...

Не е редок случај дека младите девојки се неодговорни и имаат сексуални односи без консултација и редовни прегледи кај гинеколог. Сепак, се чини дека оваа девојка можеле многу да си го наруши сопственото здравје.

Имено, таа забременила и во текот на бременоста за првпат посетила гинеколошка ординација.

  • Мојот маж работи во Германија, а јас живеам со неговите родители. Се венчавме минатата година, а јас имав само 19 години. Се сакаме, но… Ниту моите, ниту неговите родители не се баш среќни, дури се обидуваа да не разделат, но за наша среќа останав бремена и така успеавме да останеме заедно.

 

  • Во третиот месец сум од бременоста и денеска свекрва ми ме однесе на некој приватен гинеколог.

 

  • Мојата прва посета на гинеколог не беше лесна. Докторот беше толку многу груб, што по тој преглед прокрварев. Тоа го забележав кога дојдов дома и толку многу се испаничив што се вратив сама во ординацијата. Влегов загрижена во ординацијата и го прашав докторот зошто крварам, на што тој ми врати дека бадијала сум дошла и дека сум можела да ја прашам свекрва ми зошто крварам.

 

  • Ми кажа дека со бебето е се во ред, дека тоа крварење е сосема нормално и дека мојата свекрва како медицинска сестра можела да ми објасни…

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close