МОЈ ДОКТОР – Воспаление на средното уво: Родители, ако ги забележите овие симптоми ВЕДНАШ РЕАГИРАЈТЕ

Д-р. оториноларинголог Веселинка М. Јосифова од Институтот за белодробни заболувања кај децата – Козле, зборува за една честа состојба кај децата – воспаление на средното уво.

Најчести причинители за оваа болест се вирусите, а често на тие инфекции се надоврзува и бактериската инфекција. Слушнете кои се симтомите кои ги предизвикува ова воспаление кај бебињата и децата, како се дијагностицира и со каква терапија се третира.

Како и кај сите останати заболувања, доколку навреме не се третира, може да настанат компликации кои подоцна бараат подолго лекување.

Дознајте повеќе за оваа многу често заболување во детската возраст во видето во продолжение.

Прочитајте и...  Одмор ова лето? Спејко ни открива каде има најубав поглед во Македонија! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерката Миа Фероу проговори за состојбата на својата ќерка: Сега сите се добро, но тоа беше тешка борба во која Ковид е брутален!

Слободен Печат

Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, а докторите сега велат дека е и препорачливо!

Слободен печат

Дајан Китон (74) ги откри своите омилени стајлинзи: Таа е вистинска икона на стилот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џони Деп го тужеше британскиот таблоид „The Sun“: Ме клеветеа дека сум насилник и ми ја уништија кариерата!

Слободен Печат

Жените во овие хороскопски знаци се најсурови!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ринго Стар го слави 80-от роденден – Честитки му пристигнаа и од вселената!

Слободен печат

Дејвид Швимер ја откри вистината за продолжението на „Пријатели“: Еве кога ќе се снима новата епизода! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дневна соба над Егејското море: Само доколку имате доволно храброст ќе седнете на овој двосед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Направил сам куќа и базен од кал користејќи наједноставен алат: Погледнете како му успеа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ви се насобрал стар леб? Денес за вечера подгответе ја оваа сочна и мека пита која се топи во устата (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвени намирници за балансирана исхрана

Слободен печат