МОЈ ДОКТОР - Не ги игнорирајте симптомите: Овој ТИВОК УБИЕЦ може да ви предизвика инфаркт или мозочен удар - Слободен печат

МОЈ ДОКТОР – Не ги игнорирајте симптомите: Овој ТИВОК УБИЕЦ може да ви предизвика инфаркт или мозочен удар

Темата во оваа епизода на МОЈ ДОКТОР е хипертензијата. Оваа медицинска состојба е всушност тивок убиец на населението.

Prof. Dr. Антонио Георгиев зборува за примарната и секундарната хипертензија, за симптомите, ризик факторите, превенцијата и лекувањето на оваа состојба.

Слушнете ги неговите препораки и дознајте кои се промените кои треба да ги направите во вашиот животен стил.

Прочитај повеќе

Со женска рака: Поезија од Снежана Стојчевска

Слободен печат

Вашиот адолесцент и сексот: Теми за кои мора отворено да зборувате

Слободен печат

Без титула, но и без пари: Хари и Меган ќе живеат само од лични приходи

Слободен печат

Колку прегратки дневно му требаат на вашето детенце?

Слободен печат

5 превкусни рецепти за вашето бебенце

Слободен печат

Чорба од лук, ем вкусна ем најдобар антибиотик

Слободен печат

Остави Коментар

five × 3 =

Прочитај повеќе

Почина мајката на славната пејачка Селин Дион

Најголемите диктатори, освојувале земји во кои самите биле странци (2 дел)

Слободен печат

Идеи за подароци според хороскопските знаци

Слободен печат

Приказни од ЗЛОСТАВУВАНИ ЖЕНИ кои го шокираа БАЛКАНОТ: Професор заклучил ученичка во кабинет, па почнал со своите БОЛНИ дејствија

Слободен печат

Микро чантичките се вратија на голема врата

Слободен печат

Дневен хороскоп за ден 19.01.2020: Овните ќе имаат поволен ден во љубовта и можна е веридба, а Бикот го гони вината.

Слободен Печат