МОЈ ДОКТОР – Маја Стојановиќ Чрчева: Раната дијагностика е важна за ракот на дојка - Слободен печат

МОЈ ДОКТОР – Маја Стојановиќ Чрчева: Раната дијагностика е важна за ракот на дојка

Канцер на дојка е најчестиот тип на канцер кај жените. Токму заради тоа, како и за останатите болести, најважни се редовните прегледи.

Д-р спец. по радиодијагностика Маја Стојановиќ Чрчева од Центар за дојка зборува за важноста на раната дијагностика која спасува животи.

Мамографијата е златен стандард во дијагностицирање на сите промени на дојките. Во Центар за дојка, благодарение на современиот мамограф и експертизата на докторката, можат да се воочат и најмалите промени на дојките.

Слушнете нешто повеќе за оваа тема и не заборавајте да одите на редовни прегледи.

Прочитајте и...  Антониа Гиговска со извонреден стајлинг на доделувањето на MAC наградите во Белград! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Виц на денот: Брзини

Слободен печат

Лозано освои награда на MAC: Го најавија дека доаѓа од Северна Македонија, но веднаш ги поправи!

Слободен печат

Антониа Гиговска со извонреден стајлинг на доделувањето на MAC наградите во Белград! (ФОТО)

Слободен печат

Песна, солзи и „молба за помош“: Деми Ловато со емотивен настап за првпат по две години откако безмалку ќе умреше (ВИДЕО)

Слободен печат

Парис Хилтон објави стари фотографии – Фановите дури сега не и веруваат дека не правела пластични операции

Слободен печат

Паоло Коелјо открива: Како да ја пронајдеме сродната душа и да ја привлечеме

Слободен печат

Остави Коментар

nineteen − 8 =

Прочитај повеќе

Тајните на Корејците на 50 години да изгледаат 30 години помлади

Слободен печат

Томас Маркл: Одлуката на Хари и Меган е збунувачка, ја повредија кралицата

Слободен печат

Наши миленици: Цезар, погледнете го колку е сладок!

Слободен печат

Првиот супермодел, Марион Морхауз: Индијанско потекло, топли, кафени очи и остри црти на лицето (ФОТО)

Теодора Циклевска

Единствениот кошаркар кој добил Оскар: Коби во емотивен говор пред две години објасни што му значи кошарката (ВИДЕО)

Слободен печат

Постои едноставен начин за борба со проблемите

Слободен печат