„Моите планови против 2020 година“: Интернетот е преполн со шеги за 2020 година! (ФОТО)

После голем број седмици поминати во карантин, многумина го прифатија фактот дека нивната визија за 2020 година стана повеќе фантазија отколку стварност, а така настанаа и познатите „мемиња“ кои последниве денови кружат по социјалните мрежи.

Корисниците на Твитер од сите страни на светот ги споредуваат своите планови за 2020 година со вистинската состојба, а еве ги најдобрите:

Прочитајте и...  Сопругата на Џастин Бибер покажа затегнати нозе и совршен задник, но еден детаљ на неа е ужасен! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Златни бјути трикови од кујната: Еве како веднаш да ја поправите беживотната и испукана коса!

Слободен печат

Тони Брекстон објави селфи, луѓето не можат да поверуваат како изгледа во бикини на 52 години (ФОТО)

Слободен печат

Трик од искусните: Како да ја сочувате свежината на лебот

Слободен печат

Теорија на заговор: Хари не е таткото на детето на Меган?

Слободен печат

Авторката на „Хари Потер“ објави нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Слободен печат

Одлична идеја за денешниот ручек – Пилешко во сос од павлака (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бочели: Целото мое семејство имаше коронавирус, тоа беше ужасно – ние имавме среќа!

Слободен печат

Се избричил првпат по 10 години, неговата сопруга шокирана! (ВИДЕО)

Слободен печат

Маја, Адријана, Билјана и Весна, жени со јасна визија  

Ј.К.Д

Едноставен трик со кој јагодите нема да ви скапуваат

Слободен печат

Сензационално откритие – Дете пронашло плоча стара 3.500 години

Слободен печат

Меган не сакала да го напуштат кралското семејство, тоа е масло на Хари

Слободен печат