Модното парче кое никогаш не заминува од мода: Најдобрите модели на малиот црн фустан! (ФОТО)

Малиот црн фустан беше и остана синоним за елеганција и моден печат.

Модата, како и повеќето работи во денешно време – брзо се менува. Работите многу брзо влегуваат и излегуваат од мода, а модните критичари се се построги.

инстаграм

Меѓутоа, на траката за трендови кои се брза мода, постои еден кој успеа да му одолее не времето, промената на трендовите, модните диктирања и да го задржи епитетот на врвна елеганција и минимализам – тоа е малиот црн фустан кој има огромен број на варијации!

инстаграм

Ова модно парче многу одамна го следи репутацијата дека „со него не може да се згреши“, а неговата едноставност дозволува употреба на разновидни аксесоари или „пресек“ на стајлингот со некоја впечатлива боја на чевли или чанта.

Прочитајте и...  Бекамови ги разлутија соседите: Ги молат да престанат со преправање на имотот
инстаграм

Таа едноставност дозволува на дизајнерите да си поигруваат со материјалите и текстурата на оваа модан реликвија, па така може да се види цел спектар на најразлизни кроеви, материјали и начини на носење на малиот црн фустан.

инстаграм

Од епидетите „бејсик“ и „досаден“, со кои многумина го нарекоа ова парче, малиот црн фустан успеа да еволуира, да се прилагоди на трендовите и да опстане, а да не ја изгуби својата автентичност.

инстаграм

Синонимот на вечната елеганција успеа да остане на врвот на листата „парчиња кои морате да ги имате“ во вашиот плакар и веројатно не постои жена на светот која нема барем едно вакво модно парче во својата колекција.

инстаграм
инстаграм

Прочитај повеќе

Пливачка преплива цел базен со чаша млеко на глава, а притоа не истури ниту капка: Новиот ТикТок тренд го поддигна на ново ниво! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Погледнете како изгледа заводникот Хосе Армандо од серијата „Есмералда“!

Васко Спасоски

Фотографии од минијатурни тетоважи кои ќе го променат вашиот став кон тетоважите!

Слободен Печат

Неприкосновената Моника Белучи од Грција им одржа лекција на жените како треба да изгледаат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Внимателниот гест на оваа мајка ја разнежни јавноста! (ФОТО)

Слободен Печат

Реакцијата на ова куче може да ве расплаче: Смртта на Муфаса очигледно го растажи (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Елена Ристеска позира во креација со деколте буквално до папок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Погледнете што објави: Џеј Ло ја покажа спалната соба и доби 1,2 милиони лајкови! (ФОТО)

Васко Спасоски

Не верувате во маски? Ова видео ќе ви покаже зошто се важни!

Слободен Печат

Од нејзиното мешање ќе ви се заврти во глава: Погледнете како танцува најзгодната српска пејачка и тоа на плажа! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Заносен летен стајлинг: Ана Ивановиќ како модна инспирација! (ФОТО)

Слободен Печат

Јелена и Северина во иста облека, но проценете на која подобро и стои! (ФОТО)

Васко Спасоски