18 C
Скопје

Модните комбинации на кралицата Летиција со омилениот пар на чевли: Кралицата не престанува да мами воздишки следејќи ги најновите трендови! (ФОТО)

Шпанскиот крал Фелипе Шести заедно со сопругата Летиција моментално се наоѓа на Балеарските острови, а се во посета на градот Палма де Мајорка, каде прекрасната кралица беше во центарот на вниманието. Таа носела лелеав зелен фустан со цветен дезен, долги ракави и дискретно деколте. На нозете носела еспадрили во нежна бела нијанса на врзување, со висока потпетица од еден шпански моден бренд. Овој вид на чевли се меѓу омилените помеѓу дамите за ова лето.

профимедиа
профимедиа

Меѓутоа, идентичен пар на чевли носела и претходниот ден при посетата на Тенерифе. Сепак, фустанот бил поинаков – миди модел, без ракави, со подлабок пресек и интересен материјал. На долниот дел од фустанот имало ситно копе, а детали кои личеле на цветови и бели туфни, давале посебен мотив на романтика.

профимедиа

Двата фустани одлично ја нагласиле нејзината фигура, а нема сомнение дека кралицата е вистинска модна икона.

профимедиа

Поврзани вести

ФОТО | Кој би рекол дека има 55 години? Провокативните фотографии на Синди Крафорд го воодушевија светот!

Слободен печат

Кевин Гатри осуден на три години во затвор по сексуален напад врз негова колешка: Неговата ДНК е пронајдена на нејзината долна облека

Слободен печат

Тој го откри Бред Пит: Почина Божидар Николиќ, режисерот на култниот филм „Балкански шпион“

Слободен печат

Затворска казна бидејќи намерно кашлал кон поранешната сопруга и ја заразил со коронавирус

Слободен печат

Рок класа 2021: Тина Тарнер, Џеј Зи, „Крафтверк“, „Фу Фајтерс“ се неколкумина од новите членови на „Куќата на славните“

Слободен печат

Астролозите тврдат: Ако сакате љубов за цел живот со овие три жени ќе ви биде најтешко, речиси невозможно…

Слободен печат

Остави Коментар